Witamy w sklepie certools!

IATF 16949

IATF 16949 to Specyfikacja Techniczna ISO, która integruje systemy jakości w branży motoryzacyjnej stosowane w normach amerykańskich (QS-9000), niemieckich (VDA6.1), francuskich (EAQF) i włoskich (AVSQ). Dzięki temu nie ma konieczności przeprowadzania kilku certyfikacji dla różnych krajów, na terenie których dana firma prowadzi sprzedaż.

Uzyskanie certyfikatu IATF 16949 jest znacznie trudniejsze niż w przypadku ISO 9001 i wymaga posiadania certyfikatu jakości przez minimum 12 miesięcy, a także dotychczasowej współpracy z przynajmniej jedną firmą z sektora motoryzacyjnego. Stanowiąc rozszerzenie ISO 9001, obok wymagań jakościowych typowych dla tej normy, IATF 16949 ma znacznie większą liczbę procedur i skupia się także na kontroli procesów takich jak projektowanie, planowanie, produkcja, audytowanie, a także montaż i serwis produktów motoryzacyjnych.

IATF 16949 pozwala na elastyczne dopasowanie się do wymagań koncernów motoryzacyjnych, ujednolicenie procesów produkcyjnych, udoskonalenie jakości produktów i usług, a także zapewnia zgodność z międzynarodowymi normami jakości w branży samochodowej.

ISO TS PL